Promenljiva priroda nauke
Festival nauke biće održan od 12. do 14. decembra na Beogradskom sajmu, a u 17. izdanju biće posvećen temi “Evolucija ideja”, odnosno konceptu koji osvetljava neprekidni proces transformacije i razvoja naučnih misli i teorija kroz vreme.
Budući da se nauka konstantno razvija, te da se nove naučne oblasti stalno rađaju dok druge odumiru, a naučne teorije se razvijaju i menjaju, na 17. Festivalu nauke organizatori će pokušati da daju odgovore kako dolazi do tih promena, šta to govori o promenljivoj prirodi nauke i šta to znači za civilizaciju.
Na Festivalu nauke mogu učestvovati fakulteti, institucije, udruženja i pojedinci iz Srbije i iz inostranstva, kao i kompanije čiji se program rada i način prezentacije uklapa u temu “Evolucija ideja”. Moguće je prijaviti različite forme programa: radionice, interaktivne prezentacije, izložbe, scenski programi, dečiji programi ili zanimljiva predavanja.
Konkurs za učestvovanje na 17. Festivalu nauke otvoren je do 20. septembra, a učešćem akteri dobijaju medijsku pažnju, kao i mnogobrojnu publiku kojoj će moći da prezentuju korisne i lepe strane bavljenja naukom i naučnim radom. Festival nauke na taj način skreće pažnju na važnost nauke i naučnog načina razmišljanja i generiše mlade ljude koji razmišljaju u tom pravcu, saopštili su organizatori.
Festival nauke privukao je poslednjim, 16. izdanjem više od 25.000 posetilaca za tri dana.
Publiku Festivala nauke, čije će 17. izdanje biti održano u halama 3 i 3a Beogradskog sajma, čine uglavnom đaci osnovnih i srednjih škola iz cele Srbije i regiona. Takođe, Festival nauke predstavlja idealnu priliku za upoznavanja sa radom mnogobrojnih institucija i kompanija i za ostvarivanje korisnih kontakata za saradnju.
Detalje o konkursu moguće je naći na sajtu festivalnauke.rs, preko kojeg je moguće i prijavljivanje popunjavanjem onlajn formulara, naveli su organizatori.
Idejni tvorac Festivala nauke je Umetničko-produkcijska grupa "Noć muzeja", a organizator je Centar za promociju nauke i umetnosti “Fenomen”.
*Foto: Oksana Skendžić
(SEEcult.org)