Novi broj Avangrada
Novi, deveti broj somborskog besplatnog lista za kulturu “Avangrad” sadrži, između ostalog, psihološko-sociološki pogled na fenomen Fejsbuka, intervju sa Milanom B. Popovićem, piscem koji spaja liriku sa žestokim rok zvukom, a kroz stalne rubrike, donosi i tekstove o stripu “Četiri jahača Apokalipse” i prvom romanu Srđana Srdića “Mrtvo polje”, kao i osvrt na kapitalno delo Entonija Berdžesa “Paklena pomorandža”. Tu je i podrobna analiza veze snova i stvaralaštva Dejvida Linča, kao i osvrt na žanr psihodeličnog folka u muzici.
Novi, deveti broj somborskog besplatnog lista za kulturu “Avangrad” sadrži, između ostalog, psihološko-sociološki pogled na fenomen Fejsbuka, intervju sa Milanom B. Popovićem, piscem koji spaja liriku sa žestokim rok zvukom, a kroz stalne rubrike, donosi i tekstove o stripu “Četiri jahača Apokalipse” i prvom romanu Srđana Srdića “Mrtvo polje”, kao i osvrt na kapitalno delo Entonija Berdžesa “Paklena pomorandža”.
Tu je i podrobna analiza veze snova i stvaralaštva Dejvida Linča, kao i osvrt na žanr psihodeličnog folka u muzici.
U novom broju “Avangrada” su i recenzije novih albuma bendova van ustaljenih tokova muzičke produkcije.
O radnom stolu kao metafori današnjeg predmetnog sveta piše, na mađarskom jeziku, Jožef J. Fekete.
“Avangrad” otkriva čitaocima i Bač, varoš sa bogatom i burnom istorijom.
Deo časopisa posvećen ex-Yu proznoj i poetskoj sceni (Proesis) predstavlja stvaralaštvo Zvjezdane Marković, Slavice Urumove, Nine Slišković, Zagorke Bolozanov, Ane Radaković, Aleksine Đorđević, Borisa Kvaternika, Branka Mišovića, Duška Domanovića i drugih autorki i autora.
Urednici “Avangrada” su Branko Ćurčić i Milan Živković, a vizuelni izgled devetog broja delo je stalnih, povremenih i novih saradnika tog lista.
“Avangrad” se može naći u Somboru (Gradska biblioteka Karlo Bijelicki, Kulturni centar Laza Kostić, biletarnica Narodnog pozorišta, kao i u kafićima i klubovima), Baču (Kulturno-etnološki klub Iskon), Novom Sadu (Gradska biblioteka, Biblioteka Matice srpske, CK13, pozorišni klub Trema, Izba, Radio kafe) i Beogradu (knjižara Tardis).
Priloge (priče, pesme, fotografije i fotomontaže, te kritičke osvrte na književnost, film, umetnost) treba slati isključivo elektronskom poštom, na andesu avangrad@gmail.com
Onlajn profili “Avangrada” su www.facebook.com/avangrad i www.myspace.com/avangrad
(SEEcult.org)