Ideologija raspamećenog uma
Knjiga eseja iz filozofije, ekonomije i politike “Ideologija raspamećenog uma” dr Dragana D. Lakićevića, u izdanju kuće Clio (2016), sadrži različite filozofske, političke i ekonomske teme, koje bi mogle da se grupišu u celine: klasično filozofsko-političko nasleđe i njen uticaj na moderno doba (Hegel, Makijaveli), liberalna ekonomsko-politička učenja i savremena kriza (Hajek, Poper, Kejnz), te željene i neželjene posledice evrointegracija i globalizacije (Klaus, Katić).
Promocija te knjige biće održana 8. maja u Parobrodu u Beogradu, a o ključnim ključnim filozofskim, ekonomskim i političkim fenomenima civilizacije, govoriće Lakićević, te mr Danijel Pantić, vizionar i konsultant, i filozof dr Ivan Milenković, uz moderiranje Katarine Lazić, urednice književno-tribinskog programa.
Lakićević analizira pervertiranost modernog doba, koju su odavno izražavali pisci poput Džordža Orvela, u kojoj se u ime mira i prosperiteta ratuje i pljačka, u ime istine besramno laže, u ime slobode pokorava, u ime pravde čini nepravda.
Lakićević je autor filozofskih rasprava (Ogled o ustanovama slobode, Filozofski izvori političkog mesijanstva, O haosu i bezumlju, Teoretičari liberalizma i mnogih drugih).
Preveo je knjige Karla Popera i potpisuje mnogobrojne studije i eseje u filozofskim, ekonomskim i književnim časopisima.
Pod pseudonimom Gordin Lakas objavio je “Gradove i druge priče” (2007), “Spidijevu filozofiju” (2010) i knjigu “Adresar” (2015).
(SEEcult.org)